Udostepnij

AI Act – co czeka przedsiębiorców? Gościnny wywiad u Anny Prończuk-Omiotek

Legalne korzystanie ze sztucznej inteligencji jest bardzo ważne. Prawo stara się nadążyć za dynamicznymi zmianami, które dzieją się za sprawą AI i właśnie dlatego powstał AI Act, o którym dzisiaj możesz się więcej dowiedzieć. Czym jest? Jakie istotne kwestie porusza i kogo najbardziej dotkną zmiany? Jeśli temat AI jest Ci bliski, to koniecznie posłuchaj mojej rozmowy z Anną Prończuk-Omiotek i bądź na bieżąco.

AI Act – czego możesz się dowiedzieć?

Kilka dni temu miałam okazję udzielić wywiadu Annie Prończuk-Omiotek, który znajdziesz TUTAJ i poniżej.

O czym mówiłam?

  • Czym jest AI ACT i jakie ma znaczenie dla przedsiębiorców?
  • Kiedy AI ACT wejdzie w życie i jak długi jest okres przejściowy?
  • Kogo najbardziej dotkną nowe regulacje związane ze sztuczną inteligencją?
  • Jakie obowiązki będą mieli przedsiębiorcy w kontekście AI ACT, w tym wymagania dotyczące dokumentacji i procedur?
  • Jakie kary grożą za nieprzestrzeganie AI ACT i jak przedsiębiorcy mogą się przygotować na te zmiany?

Cała rozmowa podzielona jest na sekcje, więc łatwo znajdziesz interesujący Cię fragment, choć zachęcam do wysłuchania całości. Nawet jeśli myślisz, że wiesz już wszystko, to prawdopodobnie i tak wyciągniesz cenne informacje z naszej rozmowy.

Obejrzyj drugą część wywiadu

Przeczytaj artykuł o legalnym AI

Przeczytaj także artykuł, Legalne korzystanie z AI. Czy używanie narzędzi sztucznej inteligencji jest legalne?, który ukazał się już jakiś czas temu na blogu. Dowiesz się z niego, jakie są narzędzia AI, jak z nich legalnie korzystać i na co szczególnie zwracać uwagę, korzystając ze sztucznej inteligencji w przypadku praw autorskich. 

Na zakończenie jeżeli potrzebujesz indywidualnej konsultacji z radcą prawnym, skontaktuj się ze mną. Z przyjemnością omówię z Tobą WYBRANE TEMATY od strony prawno-praktycznej.  Napisz do mnie na ten e-mail >> kontakt@legalnybiznesonline.pl lub od razu sprawdź ofertę konsultacji TUTAJ

Wszystkiego Legalnego!

Ilona Przetacznik

Autorka wpisu

Ilona Przetacznik

Ilona Przetacznik

Radca prawny, przedsiębiorca, ekspert prawa online, prawa autorskiego, AI, e-commerce, RODO i umów. Certyfikowany Inspektor Ochrony Danych Osobowych. Dostarcza nieszablonowe rozwiązania prawne pomnażające zyski i spokój przedsiębiorcom, zarówno na początku ich drogi, jak i w rozwoju. Jej butikowa kancelaria prawna dostarcza merytoryczne wsparcie i przygotowanie dokumentów oraz wzorów w sklepie prawnym #LBO.

Zapisz się do Newslettera

I otrzymaj prezent Audyt Prawny Biznesu Online

Warto przeczytać

Shopping Cart