Laptop i roslina, grafika do wpisu Dofinansowanie na rejestrację znaku towarowego

Dofinansowanie na rejestrację znaku towarowego 2024

Czas czytania: 3 minut

Myślisz o rejestracji swojego logo lub innego znaku towarowego, ale koszty z tym związane są dla Ciebie zbyt duże? A może szukasz sposobu na dofinansowanie na rejestrację znaku towarowego i nie wiesz, gdzie takie znaleźć i jak wygląda cały proces? Jeśli zastanawiasz się przynajmniej nad jedną z tych kwestii, to już spieszę z wyjaśnianiami. Czytaj dalej, jeśli chcesz dowiedzieć się, jak zdobyć pieniądze na rejestrację swojego logo lub znaku towarowego w innej formie.

Dofinansowanie na rejestrację znaku towarowego z EUIPO

Jeżeli koszty związane z zastrzeżeniem znaku towarowego są dla ciebie zbyt wysokie (choć uważam, że warto patrzeć na to w kategoriach inwestycji, nie kosztów) istnieje możliwość otrzymania dofinansowania.

Możesz skorzystać ze wsparcia funduszu The Ideas Powered for Business i fundacji SME Fund, inicjatywy EUIPO. Program wspiera europejskie małe i średnie przedsiębiorstwa, czyli takie, które swoją siedzibę mają w Unii Europejskiej.

Nabór wniosków w 2024 roku jest obecnie w przygotowaniu. Więcej informacji na temat rozpoczęcia tegorocznej edycji funduszu znajdziesz TUTAJ

Należy jednak pamiętać, że ilość środków jest ograniczona, a dotacje przyznawane są według kolejności zgłoszeń. Warto się pospieszyć, ponieważ nie wiadomo, kiedy pieniądze na wsparcie się skończą.

Zaopatrz się w aktualnie na 2024 rok dokumenty i działaj legalnie i skutecznie już teraz!

Kto może skorzystać z dotacji i w jaki sposób?

Dotacja przyznawana jest z funduszu MŚP, a więc dla sektora średnich i małych przedsiębiorstw z siedzibą w UE. Co istotne wniosku nie musisz składać osobiście, choć oczywiście możesz, ale może za ciebie zrobić to Twój pracownik lub inny upoważniony do tego przedstawiciel.

Z funduszu otrzymujesz bon na częściowe pokrycie kosztów rejestracji znaku towarowego, a cały proces jest bardzo prosty.

  1. Składasz wniosek o dotację lub robi to w Twoim imieniu Twój przedstawiciel;
  2. Otrzymujesz dotację i bon;
  3. Składasz wniosek o rejestrację znaku i dokonujesz odpowiednich opłat;
  4. Uzyskujesz zwrot kosztów.

Możesz ubiegać się o zwrot:

  1. 75% zwrotu opłat za znaki towarowe i wzory na szczeblu unijnym,
  2. 75% zwrotu opłat za znaki towarowe i wzory na szczeblu krajowym i regionalnym,
  3. 50% zwrotu opłat za znaki towarowe i wzory poza Unią Europejską.

Pomoc w złożeniu wniosku o dofinansowanie na rejestrację znaku towarowego

Jako kancelaria mogę Ci w tym pomóc i dopełnić wszelkich formalności za Ciebie.

Myślisz o rejestracji znaku towarowego, ale nie wiesz właściwie, po co Ci to? Koniecznie zapoznaj się z artykułem, w którym opisałam, co możesz zyskać dzięki rejestracji i dlaczego warto to zrobić.

Chcesz zarejestrować swój znak towarowy? Pomożemy Ci z tym! Skontaktuj się ze mną i dowiedz się, jakie są koszty rejestracji znaku przez kancelarię. Napisz do mnie tutaj >> kontakt@legalnybiznesonline.pl

Wszystkiego Legalnego!

Ilona Przetacznik

Stan prawny na dzień 16.01.2024 r.

Obrazek wyróżniający źródło: https://unsplash.com/photos/tMI2_-r5Nfo