Superkobiety Onlajnu Business Summit – gościnny udział Ilony Przetacznik w panelu dyskusyjnym

Czas czytania: 3 minut

Od 14 do 16 listopada 2023 roku miała miejsce konferencja Superkobiety Onlajnu Business Summit, której miałam okazję być częścią. Wzięłam udział w panelu dyskusyjnym wraz z kilkoma innymi wspaniałymi kobietami. Jeśli przeoczyłaś/przeoczyłeś tegoroczną edycję, koniecznie zapoznaj się z jej programem i wyczekuj kolejnej za rok.

Konferencja Superkobiety Onlajnu Business Summit – co to takiego?

To bezpłatne wydarzenie online, które odbywa się od kilku lat. Podczas kilku dni możesz posłuchać wielu prelegentek, które mają duże doświadczenie w swoich dziedzinach. Jak pisze sama pomysłodawczyni konferencji, Karolina Kizińska:

“W ciągu 3 dni poznasz historię i rady prelegentek, które tworzą prężnie działające biznesy online i które były kiedyś w tym miejscu co Ty! Szukały rozwiązań, a dziś mogą podzielić się z Tobą swoim doświadczeniem, byś mogła też zbudować swoją niezależność finansową, na własnych zasadach”.

Panel dyskusyjny

Podczas konferencji miałam okazję wziąć udział w panelu dyskusyjnym o tematyce “Kobiety w Polsce – jak mimo społecznych stereotypów otworzyć się na nowe możliwości i własny dochodowy biznes?”.

Razem ze mną wzięły udział również inne wspaniałe kobiety, takie jak:

 • Ilona Adamska
 • Emilia Bartosiewicz-Brożyna
 • Anna Diller
 • Katarzyna Gaweł
 • Agata Jankowska
 • Karolina Kizinska
 • Sylwia Petryna

Jaki był cel panelu?

Podczas rozmowy zależało nam, aby pokazać różne rodzaje działań, które warto podejmować, żeby zmniejszać wpływ stereotypów i uprzedzeń na sytuację zawodową i ekonomiczną kobiet w Polsce. Przede wszystkim pokazać, jak ważna jest własna działalność gospodarcza i otwarcie na cyfryzację i możliwości, jakie oferuje biznes online. 

O czym rozmawiałyśmy?

 1. Co może realnie przyczynić się do poprawienia sytuacji kobiet na rynku pracy? Czy własny biznes to właśnie ta droga, która może kobietom pomóc?
 2. Jakie zmiany obserwujecie na przestrzeni ostatnich lat? Czy kobiety odważniej decydują się zakładać i rozwijać swoje biznesy?
 3. Jak to wygląda od strony prawnej? Czy jest nam coraz łatwiej, czy coraz trudniej zakładać działalności i działać – szczególnie w specyficznej przestrzeni biznesu online?
 4. Co najbardziej hamuje kobiety dzisiaj? Stereotypy nadal mają się „dobrze”, ale czy coś jeszcze blokuje działania kobiet na rzecz zmian w zakresie swojej sytuacji zawodowej?

Dotacja na założenie własnej firmy. Dowiedz się, jak ją otrzymać

Jako kobieta możesz zarabiać online i postarać się o dotacje na założenie własnej firmy. Pamiętaj jednak, że wiąże się to ze spełnieniem pewnych warunków.

Taka dotacja to nawet kilkadziesiąt tysięcy, które pomogą Ci zakupić sprzęt i inne niezbędne rzeczy, dzięki którym będziesz mogła wreszcie zacząć zarabiać, robiąc to, co chcesz. 

O wszystkich najważniejszych informacjach przeczytasz w poniższym artykule. Dowiedz się, jakie masz możliwości i weź sprawy w swoje ręce.

Nie przegap kolejnej edycji

Konferencja odbywa się co roku, warto więc śledzić media społecznościowe twórczyni, aby nie przegapić kolejnej edycji. Takie inicjatywy, zwłaszcza darmowe, zdecydowanie zasługują na Twoje zainteresowanie. Nawet jeśli masz wynieść coś tylko z jednej prelekcji i tak warto, ponieważ inaczej zostajesz z niczym.

Warto korzystać z rad doświadczonych osób, ponieważ mimo tego, że często mogą mówić, według Ciebie, banały i oczywistości, to głównie to one są fundamentem dobrze działającej firmy. A nigdy nie wiadomo, co będzie dla kogoś banałem, a dla Ciebie odkryciem i wielką zmianą na lepsze.

Indywidualna obsługa prawna
Indywidualna obsługa prawna

Na zakończenie jeżeli potrzebujesz indywidualnej konsultacji z radcą prawnym, skontaktuj się ze mną. Z przyjemnością omówię z Tobą WYBRANE TEMATY od strony prawno-praktycznej.  Napisz do mnie na ten e-mail >> kontakt@legalnybiznesonline.pl lub od razu sprawdź ofertę konsultacji TUTAJ

Wszystkiego Legalnego!

Ilona Przetacznik