Plagiat to temat bardzo często poruszany w obecnych czasach. Pojawia się zwłaszcza w internecie, gdzie część ludzi uważa, że jest bezkarna. Inni zaś mogą nie znać definicji prawa autorskiego i utworu, jednak nie zwalnia ich to z przestrzegania przepisów. Dotyczy to zarówno prawa autorskiego majątkowego, jak i osobistego.
W zeszłym tygodniu ukazał się bardzo ciekawy artykuł na portalu prawo.pl, serwisie informacyjnym, który umieszcza cenne informacje z zakresu prawa czy tematyki firmowej i oświatowej, odnoszący się do plagiatów ofert biur podróży. Znajdziesz go tutaj.
Miałam okazję zostawić swój komentarz ekspercki i przybliżyć tematykę ochrony ofert. Napisałam, kiedy nie można ich kopiować i jak bronić swoich praw. Całość przeczytasz w tym artykule:
Plagiaty w biurze podróży — nieostre granice naśladownictwa ofert turystycznych.
Co podlega ochronie prawu autorskiemu i co może zostać splagiatowane? M.in.:
- zdjęcia
- opisy produktów
- oferta.
Jakie informacje znajdziesz we wpisie?
- czy pomysł może być plagiatem,
- jakie utwory są objęte prawem autorskim,
- czy ofertę można nieświadomie skopiować,
- co robić, aby ochronić się przed kopiowaniem twórczej oferty i zabezpieczyć swoje interesy,
- jak walczyć z nieuczciwą konkurencją.
Daj znać w komentarzu, jakie jest Twoje podejście do poruszonego tematu.
Sprawdź również wpis o naruszeniach praw autorskich oraz case study o naruszeniu prawa autorskiego w internecie na przykładzie mojego klienta.
Zobacz również mój webinar dotyczący praw autorskich w firmie i tego, na co zwracać uwagę.
Jeżeli potrzebujesz indywidualnej konsultacji z radcą prawnym w tym zakresie albo walki o Twoje prawa, skontaktuj się ze mną. Z przyjemnością omówię z Tobą WYBRANE TEMATY od strony prawno-praktycznej. Napisz do mnie tutaj i opisz swoją sprawę >> kontakt@legalnybiznesonline.pl
Wszystkiego Legalnego!
Ilona Przetacznik