Udostepnij

Jesteś ekspertką! Uwierz w to! Przeczytaj bezpłatny raport. Komentarz ekspercki Ilony Przetacznik.

Jakiś czas temu ukazał się raport Jesteś ekspertką! Uwierz w to!. Źródłem raportu było badanie „Co powstrzymuje nas przed publicznym dzieleniem się wiedzą i zarabianiem na tym?” Do jakich wniosków doszły autorki raportu i co z nich wynika? Dlaczego postanowiły stworzyć badanie, które pokaże, jak postrzegana jest osoba eksperta w biznesie online przez kobiety? Koniecznie przeczytaj poniższy artykuł i zapoznaj się z wynikami.

Jaki był cel badania?

Badanie miało na celu sprawdzenie, kim jest dzisiejszy ekspert i co hamuje ludzi, aby nim zostać i zarabiać na swojej wiedzy.

Ankieta miała pokazać, jakie trudności i problemy, związane z zarabianiem na swojej wiedzy, spotykają twórców internetowych.

W badaniu wzięło udział ponad 1000 kobiet z całej Polski, a wyniki okazały się bardzo ciekawe i otwierające oczy.

Raport Jesteś ekspertką! Uwierz w to!

Kim są autorki raportu i dlaczego powstał?

Autorkami raportu są Ola Gościniak. Jestem Interaktywna. Liderka WordPressa i kobiecych biznesów online oraz Janina Bąk specjalistka od badań statystycznych, która brała udział w przygotowaniu badania oraz jego opracowaniu.

Już dawno zauważyłam, że kobiety mają ogromny potencjał i możliwości, ale mają wiele blokad, które powstrzymują je przed jawnym dzieleniem się wiedzą. To był zapalnik, do zrobienia badania w tym temacie. Chciałam sprawdzić, jak to wygląda, zbadać co wpływa na kobiety, co podcina im skrzydła, tak aby im jeszcze bardziej pomóc. I tak powstał raport powiedziała Ola Gościniak, Pomysłodawczyni raportu.

„Od 10 lat dzielę się wiedzą w różnorakich formach. Jest to moje główne źródło dochodu i coś, co sprawia mi dużo radości i satysfakcji. Dlatego z przyjemnością pomogłam przy projektowaniu badania i tworzeniu raportu: „Jesteś ekspertką! Uwierz w to”. To ważne, by dowiedzieć się, jakie cechy – według opinii publicznej powinien posiadać ekspert, ale również, jakie są główne obawy i bariery, które hamują kobiety przed dzieleniem się wiedzą i zarabianiem na tym. Mam nadzieję, że ten raport będzie pierwszym krokiem ku temu, by jak najwięcej kobiet te obawy przezwyciężyło” dodała Janina Bąk.

Raport znajdziesz tutaj: www.olag.pl/raport2023.

Jesteś ekspertką! Uwierz w to! – co pokazał raport?

Raport „Jesteś ekspertką! Uwierz w to!” pokazał, że pewność siebie i wysokie poczucie własnej wartości są niezbędne, aby zacząć zarabiać na własnej wiedzy.

Zaledwie 11% kobiet, czyli 120 z 1019, uznało się za ekspertkę na 5 w skali 1-5.

Większość kobiet, które wzięły udział w badaniu, mają wyższe wykształcenie i wieloletnie doświadczenie, a także stale podnoszą swoje kwalifikacje. Spełniają kryteria bycia ekspertem, o których same mówią!

A jednak! Hamuje ich perfekcjonizm, obawy przed krytyką i popełnianiem błędów. Można stwierdzić, że same siebie sabotują.

Dlatego warto pracować nad własnymi przekonaniami i uświadomić sobie, że potrafimy wszystko, czego tylko zapragniemy.

Raport Jesteś ekspertką! Uwierz w to! Wypowiedź Ilony Przetacznik Legalny Biznes Online

Jeżeli potrzebujesz indywidualnej konsultacji z radcą prawnym, skontaktuj się ze mną. Z przyjemnością omówię z Tobą WYBRANE TEMATY od strony prawno-praktycznej.  Napisz do mnie na ten e-mail >> kontakt@legalnybiznesonline.pl

Wszystkiego Legalnego!

Ilona Przetacznik

Źródło: Ola Gościniak. (2023). Jesteś ekspertką! Uwierz w to! Raport z badania „Co powstrzymuje nas przed publicznym dzieleniem się wiedzą i zarabianiem na tym?”, Jestem Interaktywna, Poznań, www.olag.pl/raport2023

Autorka wpisu

Ilona Przetacznik

Ilona Przetacznik

Radca prawny, przedsiębiorca, ekspert prawa online, prawa autorskiego, AI, e-commerce, RODO i umów. Certyfikowany Inspektor Ochrony Danych Osobowych. Dostarcza nieszablonowe rozwiązania prawne pomnażające zyski i spokój przedsiębiorcom, zarówno na początku ich drogi, jak i w rozwoju. Jej butikowa kancelaria prawna dostarcza merytoryczne wsparcie i przygotowanie dokumentów oraz wzorów w sklepie prawnym #LBO.

Zapisz się do Newslettera

I otrzymaj prezent Audyt Prawny Biznesu Online

Warto przeczytać

Shopping Cart