Nowy Polski Ład a ryczałt i składka zdrowotna. Napis na grafice: Ryczałty I SKŁADKA ZDROWOTNA a nowy polski ład - jaka opcja jest najlepsza. Grafika promująca wpis na blogi Legalny Biznes Online. Grafika ilustrująca tekst autorstwa Ilony Przetacznik, twórczyni bloga Legalny Biznes Online. Zdjęcie na grafice: radca prawny Ilona Przetacznik.

Nowy Polski Ład – zmiany w podatkach

Czas czytania: 2 minut

Nowy Polski Ład – wsparcie czy przeszkoda dla przedsiębiorców. Zastanawiasz się co zrobić aby “rewelacje” z nim związane nie wpłynęły na twoją firmę? Szukasz rozwiązania dla siebie? Odpowiedzi znajdziesz w poniższym artykule oraz w najnowszej serii live.

Nowy Polski Ład a ryczałt i składka zdrowotna. Jak się przygotowac na zmiany. Grafika ilustrująca tekst autorstwa Ilony Przetacznik, twórczyni bloga Legalny Biznes Online.

Ryczałt i składka zdrowotna

Ryczałt – słyszałeś_aś, ale to ciągle jakaś czarna magia. Z pewnością to ważna opcja, gdy prowadzi się działalność gospodarczą. Jest to także jeden ze sposobów jak sprytnie i legalnie połączyć pewne opcje, aby uniknąć negatywnych konsekwencji związanych niewątpliwie z nowymi zmianami.

Istotne jest, aby już teraz zastanowić się nad zmianami. W styczniu 2022 – zmieni się forma opodatkowania na cały rok.  Dlatego to może być ostatni moment na działanie.

Dlatego zapraszam Cię do obejrzenia mojej rozmowy z doradcą podatkowym Patrycją Mikułą.

Podczas #Legalnego Wywiadu rozmawiałyśmy m.in o:

  • ryczałcie i jego składkach
  • możliwościach jakie maja aktualnie właściciele firm
  • nowej składce zdrowotnej

Obejrzyj video

 

Nowy Polski Ład – cykl live

Jeżeli interesuję Cię tematyka związana z wejściem “wspaniałego” Polskiego Ładu koniecznie sprawdź mój poprzedni wpis , z którego dowiesz się na jakie zmiany jest zagrożony przedsiębiorca oraz dlaczego warto przygotować się na nowe zmiany już dziś! >>Nowy Polski Ład – cykl live dla przedsiębiorców<<

Nowy Polski Ład – cykl live dla przedsiębiorców

Jeśli zastanawiasz się nad zmianą formy działalności – koniecznie sprawdź mój wpis dotyczący Spółki z o.o., z którego dowiesz się przede wszystkim jakie wady i zalety ma prowadzanie spółki z ograniczona odpowiedzialnością. <<Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością – wady i zalety spółki z o.o.>>

Platforma dla przedsiębiorców – Legalna Strefa Biznesu!

Podsumowując możliwości jest kilka, jednak wszystko zależy oczywiście od ostatecznej formy jaką będzie miał Nowy Ład. Dlatego warto dołączyć do #Legalnej Strefy Biznesu – platformy dla przedsiębiorców, którzy chcą legalnie rozwijać swój biznes!
Grafika promująca produkt ;EGALNA STREFA BIZNESU
Dołącz do grona przedsiębiorców, którzy chcą działać legalnie.
 

#Legalna Strefa Biznesu jest dla:

  • przedsiębiorców prowadzących firmę w Polsce (w formie jednoosobowej działalności lub spółki
  • przedsiębiorców myślących o założeniu spółki i wejściu na wyższy poziom
  • osób zaczynających biznes i sprzedaż w Internecie w formie działalności bez rejestracji
  • osób myślących o biznesie i chcących podjąć pierwsze kroki legalnie
  • sprzedających online
  • osób zajmujących się marketingiem swoim lub klientów, także i przede wszystkim w mediach społecznościowych np. na Facebooku, Instagramie, TikToku
  • wirtualnych asystentek, rękodzielników, influencerów, marek osobistych

Kolejne otwarcie za kilka miesięcy – nie przegap, zapisz się na listę osób zainteresowanych <<TUTAJ>>.

Wszystkiego Legalnego!

Ilona Przetacznik

Stan prawny na dzień 16.08.2021