Nowy Polski Ład a ryczałt i składka zdrowotna. Napis na grafice: Ryczałty I SKŁADKA ZDROWOTNA a nowy polski ład - jaka opcja jest najlepsza. Grafika promująca wpis na blogi Legalny Biznes Online. Grafika ilustrująca tekst autorstwa Ilony Przetacznik, twórczyni bloga Legalny Biznes Online. Zdjęcie na grafice: radca prawny Ilona Przetacznik.

Nowy Polski Ład – zmiany w podatkach

Czas czytania: 2 minut

Nowy Polski Ład – wsparcie czy przeszkoda dla przedsiębiorców. Zastanawiasz się co zrobić aby “rewelacje” z nim związane nie wpłynęły na twoją firmę? Szukasz rozwiązania dla siebie? Odpowiedzi znajdziesz w poniższym artykule oraz w najnowszej serii live.

Nowy Polski Ład a ryczałt i składka zdrowotna. Jak się przygotowac na zmiany. Grafika ilustrująca tekst autorstwa Ilony Przetacznik, twórczyni bloga Legalny Biznes Online.

Ryczałt i składka zdrowotna

Ryczałt – słyszałeś_aś, ale to ciągle jakaś czarna magia. Z pewnością to ważna opcja, gdy prowadzi się działalność gospodarczą. Jest to także jeden ze sposobów jak sprytnie i legalnie połączyć pewne opcje, aby uniknąć negatywnych konsekwencji związanych niewątpliwie z nowymi zmianami.

Istotne jest, aby już teraz zastanowić się nad zmianami. W styczniu 2022 – zmieni się forma opodatkowania na cały rok.  Dlatego to może być ostatni moment na działanie.

Dlatego zapraszam Cię do obejrzenia mojej rozmowy z doradcą podatkowym Patrycją Mikułą.

Podczas #Legalnego Wywiadu rozmawiałyśmy m.in o:

 • ryczałcie i jego składkach
 • możliwościach jakie maja aktualnie właściciele firm
 • nowej składce zdrowotnej

Obejrzyj video

 

Nowy Polski Ład – cykl live

Jeżeli interesuję Cię tematyka związana z wejściem “wspaniałego” Polskiego Ładu koniecznie sprawdź mój poprzedni wpis , z którego dowiesz się na jakie zmiany jest zagrożony przedsiębiorca oraz dlaczego warto przygotować się na nowe zmiany już dziś! >>Nowy Polski Ład – cykl live dla przedsiębiorców<<

Nowy Polski Ład – cykl live dla przedsiębiorców

Jeśli zastanawiasz się nad zmianą formy działalności – koniecznie sprawdź mój wpis dotyczący Spółki z o.o., z którego dowiesz się przede wszystkim jakie wady i zalety ma prowadzanie spółki z ograniczona odpowiedzialnością. <<Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością – wady i zalety spółki z o.o.>>

Sprawdź też koniecznie ten wpis<<Jak prowadzić firmę w obliczu Nowego Ładu?>>

Jak prowadzić firmę w obliczu Nowego Ładu?

 

5 błędów przedsiębiorców prowadzących firmę w Internecie – zapisz się na bezpłatne szkolenie

Podsumowując możliwości jest kilka, jednak wszystko zależy oczywiście od ostatecznej formy jaką będzie miał Nowy Ład. Dlatego zapraszam Cię na moje bezpłatne szkolenie <<5 błędów przedsiębiorców prowadzących firmę w Internecie>>, które odbędzie się już 28 września o godzinie 20:00. Zapisz się już dzisiaj! <<TUTAJ>>
 

Czego się dowiesz podczas szkolenia?
 • O czym zapominają przedsiębiorcy chcący wejść ze swoją firmą do Internetu?
 • Jak mój klient stracił kilka tysięcy robiąc to, co przedsiębiorcy robią często źle? Case study.
 • Jak wysokie kary płacą Ci, którzy zapominają o podstawowych kwestiach i jakie to kwestie?
 • Jak klienci wykorzystują braki prawne firm w Internecie i co tracą przez to przedsiębiorcy?
 • Jakie błędy na stronie i w sklepie mogą spowodować niezakładane straty kilkuset złotych? Case study.
 • Jak niewłaściwa umowa może ściągnąć konieczność dopłaty albo co powoduje brak umowy…? Case study.
 • Jakie ryzyka pociągają za sobą nieprawidłowe działania promocyjne w social mediach i jakie są najczęstsze błędy popełniane przez firmy i początkujących?
 • Jak przedsiębiorcy płacą 2x więcej podatków niż powinni, bo nie znają tych możliwości?
Zapisz się już dzisiaj! <<TUTAJ>>

Wszystkiego Legalnego!

Ilona Przetacznik

Stan prawny na dzień 16.08.2021