Cześć!
Nazywam się Ilona Przetacznik. Poznaj mnie i zespół #LBO

Łączę w sobie wiedzę i umiejętności radcy prawnego, project managera oraz lean lidera. Uczę przedsiębiorców i spółki, na co zwrócić uwagę podpisując umowy oraz pokazuję legalną stronę prowadzenia biznesu, szczególnie w Internecie. Lubię konkret i stronię od prawniczego „ą-ę”.
 

Moją misją jest walczyć z chaosem prawnym w Polsce i dawać przedsiębiorcom rozwiązania do sprawnego i skutecznego prowadzenia firmy w polskiej rzeczywistości. Tak, aby zarabiali!

Jeśli szukasz sztywnego prawnika w garniturze to… tutaj nie znajdziesz (no może garnitur tak). To, co znajdziesz to łączenie kropek, prawa i biznesu, teorii i praktyki, nowoczesności i jakości.

Sama jestem przedsiębiorcą i prezesem zarządu spółki z o.o., sama prowadzę biznes online, platformę subskrypcyjną, zarządzam pracownikami i projektami. Inwestuję w nieruchomości oraz uczę się giełdy i funduszy ETF

 I sama spotykam się z problemami Klientów. Widzę, na co dzień, z czym się zmagają. Rozwiązuje je. Bez koloryzowania. Wiem, że prawo musi iść w parze z biznesem, musi go wspierać. Wiem, że biznes musi zarabiać. Moje biznesy zarabiają, zanim powstają. Biznesy moich Klientów także muszą mieć takie wsparcie prawne!

Stawiam na to, na czym zależy Ci jako przedsiębiorcy – szybkości, skuteczności i jak najmniejszego zaangażowania. Wszystko po to, abyś mógł/mogła zająć się zarabianiem w ramach swojej firmy!

Jeśli to też jest Twój cel – dobrze trafiłeś/aś! 🙂

Znajdziesz mnie:

Moja Historia

Od dziecka wiedziałam, że chcę być prawnikiem (na etapie szkoły podstawowej w rachubę wchodziły jeszcze detektyw i policjantka) i konsekwentnie dążyłam do osiągnięcia tego celu. Zawsze denerwowała mnie niesprawiedliwość i to, że zazwyczaj duże firmy wygrywają z małymi biznesami.

Byłam pewna, że do odwrócenia ról potrzebny jest dobry prawnik z odpowiednim wykształceniem i doświadczeniem. Ta pewność nakazywała mi studiować w Polsce, we Francji i w Anglii, a także inwestować w liczne warsztaty na każdym z tych etapów. W trakcie nie osiadałam na laurach i już po 1 roku studiów zaczęłam praktyki w kancelariach, również zagranicznych. To pozwoliło mi później dostać dokładnie taką pracę, jaką chciałam od razu, gdy się o nią postarałam.

Każdy ruch na mojej drodze był przemyślany
i wypracowany.
Wszystko po to, żeby teraz, z taką samą konsekwencją i skutecznością, pomagać przedsiębiorcom „legalizować” ich działania.

Ukończyłam również studia menadżerskie (project management) oraz leanowe (lean management), a później sprawdziłam się w roli contract managera w dużych korporacjach, zarządzając wielomilionowymi projektami od strony prawnej.

 

Wyróżnia mnie używanie metody design thinking w dziedzinie prawa, łączenie prawa z różnych krajów z Leanem i metodologią PMI. Jeśli czegoś nie wiem, siadam, myślę, „łączę kropki” i tworzę rozwiązania, których inni nie widzieli. Wczuwam się w rolę klienta, jego biznes i aktualny problem. Tworzę w głowie możliwe scenariusze i wyobrażam sobie ryzyka, do których dobieram odpowiednie rozwiązania zabezpieczające klienta. Zawsze staram się, żeby było KONKRETNIE, PROSTO i PROFESJONALNIE. Ważna jest dla mnie relacja z klientem. Nie tworzę problemów, tylko rozwiązania.  W zgodzie z konwersją 😉

Empatia, konkret i „normalny” język sprawiają, że łapię kontakt z klientami, którzy nie oczekują od prawnika „ą – ę”, ale wytłumaczenia prostymi słowami, jak mogę rozwiązać ich problem. I za to mnie cenią.

Umowy

Uczę, że umowy są ważne. Zaczęłam na moim pierwszym blogu, a kontynuuję tutaj. Z mojego doświadczenia wynika, że najwięcej problemów rodzą podstawy dotyczące umów, dlatego też śledząc mojego bloga, nauczysz się ich z łatwością! Już nigdy druga strona Cię nie oszuka, a Ty nie będziesz doszukiwać się podstępu, bo wszystkie kruczki prawne będą Ci znane.

Analizuję przesłane mi umowy oraz sporządzam nowe umowy na konkretne potrzeby. Lubię pracować z ludźmi świadomymi, którzy chcą wiedzieć, co znajduje się w ich umowach. Bo podpisaną umowę należy przecież później wykonać…

Darmową listę kontrolną z elementami, które musisz sprawdzić przed podpisaniem każdej umowy, możesz pobrać TUTAJ.

Legalny Biznes Online

Pomagam biznesom online ogarnąć legalne aspekty ich działalności. Wiem, że usługi prawnicze mogą być kosztowne, dlatego stworzyłam kurs online pn. #LegalnaSprzedażOnline. Rozwiązuje on podstawowe problemy związane z ochroną danych osobowych, prawami autorskimi w sieci i innymi działaniami, które mogą rodzić ryzyko złamania przepisów.

Kurs znajdziesz TUTAJ, pobierz także darmowy prezent – Audyt Prawny Twoich Działań Online.

Negocjacje

Z moich obserwacji wynika, że sporo spraw sądowych mogłoby skończyć się dużo wcześniej. Niestety, nikt nie próbował polubownego rozwiązania sporu.

Analizuję daną sprawą, przygotowuję się, a następnie negocjuję wskazane kwestie. Telefonicznie lub osobiście. Uważam, że od tego powinno się zacząć, a zostałoby odzyskanych więcej długów, mniejszym kosztem!

 

Spory sądowe

Jeśli nic już nie da się zrobić w danej sprawie, sporządzam pozwy i inne pisma procesowe, wybierając rozwiązanie optymalne dla klienta.

 

Szkolenia i warsztaty

Prowadzę szkolenia i warsztaty w temacie umów i legalnego biznesu online. Ustalam cel i efekt, jaki dane szkolenie ma osiągnąć i przygotowuję odpowiednie materiały.

Więcej o szkoleniach, które poprowadziłam, możesz przeczytać TUTAJ.

Prywatnie

Prywatnie, jestem dynamiczną mamą Wiktora i Oliwii, których biorę „pod pachę”, kiedy tylko mogę i aktywnie spędzam czas. Biegam, jeżdżę na rowerze, chodzę na fitness, trenuję karate, uprawiam kitesurfing i morsuję. Marzy mi się skok ze spadochronem i regularne wieczory gier planszowych ze znajomymi. Uwielbiam podróże, niezapowiedziane wizyty przyjaciół, poznawanie nowych ludzi, spotkania oraz warsztaty rozwojowe.

 

Chcesz się zapoznać lub podjąć współpracę we wskazanych obszarach? Wiesz, jak mogę Ci pomóc? Masz pytanie? A może masz inny pomysł

Skontaktuj się ze mną w najdogodniejszy dla Ciebie sposób:

Chcesz darmowej i wartościowej wiedzy? Przejrzyj bloga: Najpopularniejsze wpisy z bloga

ZESPÓŁ

Aby dostarczać Klientom wysokojakościowe usługi, współpracuję z wyselekcjonowanymi prawnikami, radcami prawnymi, adwokatami i doradcami podatkowymi.

Mój zespół ciągle się powiększa tak, aby jeszcze lepiej szerzyć misję prowadzenia legalnego biznesu online przez przedsiębiorców!

 

REKRUTACJA

Jeśli jesteś prawnikiem, który czuje misję LBO, potrafi pisać umowy i zwraca uwagę na szczegóły, myśli lateralnie, jest aktywny i lubi się rozwijać odezwij się i napisz, jakie masz talenty 🙂